Spirala zadłużenia

Jeżeli ktoś zastanawia się jak nie wpaść w spiralę zadłużenia, jak nie podzielić losu wielu rodaków, którzy poprzez nieprzemyślane zakupy lub poprzez niewłaściwe dobranie parametrów kredytu hipotecznego wpadło w pętlę zadłużenia, kończąc na komorniku, to zobacz poniżej jak wygląda statystycznie najczęstszy przypadek popadnięcia w finansowe tarapaty.

sypialnia
Mieszkanie z marzeń? Nieprzemyślane wydatki i może zająć je komornik. Biorąc kredyt dobrze się zastanów.

Masz kredyt mieszkaniowy lub chcesz go dopiero zaciągnąć. Zaczynasz szukać najlepszej,  najczęściej najtańszej opcji kredytowej. Po otrzymaniu kredytu mieszkaniowego kupujesz swoje upragnione mieszkanie lub dom, zaczynasz mieszkać, upajasz się, że egzystujesz swoim własnym M, z dala od teściowej, ale za kilka miesięcy przyzwyczajasz się do owego stanu i zaczynasz główkować i myśleć, że posiadasz pewnego rodzaju kulę u nogi. Tą kulą u nogi jest Twój kredyt hipoteczny mieszkaniowy. Co gorsze, jeżeli zaciągnąłeś go w walucie obcej to zaczynasz czuć, że mieszkasz na minie a właściwie zegarowej bombie z opóźnionym zapłonem. Obserwując co działo się z walutami a konkretnie z frankiem szwajcarskim w roku 2011 można dostać palpitacji serca w sytuacji w jakiej znalazło się kilkaset tysięcy kredytobiorców.

To algorytm myślenia przeciętnego Kowalskiego, który wziął kredyt jak setki tysięcy Polaków. To wzór, którego nie możesz odwzorowywać, jeśli pragniesz finansowej wolności. Zobacz, co robić, aby kredyt mieszkaniowy nie był kulą u nogi i ciężarem, ale zalążkiem do zamożności i autonomii finansowej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s